Шановні колеги!
Щиро вітаємо Вас з Різдвом Христовим та Новим роком!
Бажаємо Вам щастя та міцного здоров’я, професійних досягнень та
успіхів, достатку та добробуту Вашим сім’ям,
миру, злагоди та перемоги!
Про діяльність новоствореного Інституту хімії поверхні АН УРСР
Президія Академії наук УРСР заслухала та обговорила звіт директора Інституту хімії поверхні АН УРСР академіка АН УРСР О.О. Чуйка про наукову і науково-організаційну діяльність установи протягом 1986-1988 рр.
Протягом звітного періоду колектив інституту досяг певних успіхів у розвитку таких наукових напрямів, як вивчення природи активних центрів поверхні, механізмів хімічних реакцій у поверхневому шарі, розробка наукових основ технології хімічної модифікації поверхні твердих тіл, створення нових матеріалів з наперед заданими властивостями на основі високодисперсних твердих тіл.
Поглиблено й удосконалено уявлення про механізм реакцій за участю дисперсних систем. Дальшого розвитку набули дослідження фізико-хімічних властивостей цих систем та квантово-хімічне моделювання енергетичного стану активних центрів поверхні дисперсних тіл.
Одержано ряд нових композиційних матеріалів та препаратів, впровадження яких на підприємствах Мінелектронпрому, Мінгеології, Мінпромбудматеріалів, Держагропрому та ін. у 1986—1987 рр. дало економічний ефект близько 40 млн крб.
Вчені інституту виявили нову реакцію хлорування поверхні дисперсного кремнезему, розробили оригінальний метод модифікування поверхні вуглецевих сорбентів озоно-повітряними сумішами. На основі сферичних вуглецевих сорбентів, модифікованих металевими сполуками, створено високоефективні поглиначі водню. Одержано також нові сорбенти на основі дисперсного кремнезему з хімічно закріпленими на поверхні азотомісними групами тіосечовини, тіосемикарбазиду, амінотіозолу. Нові сорбенти характеризуються високою швидкістю досягнення сорбційної рівноваги, стійкі проти дії мінеральних кислот та органічних розчинників.
Інститут є головною організацією в нашій країні з хімії та технології модифікування поверхні дисперсних матеріалів; він здійснює координацію фундаментальних і прикладних досліджень з хімії поверхні. Координація проводиться у рамках секції «Хімія і технологія модифікування поверхні» Наукової ради АН СРСР з проблеми «Фізика, хімія та механіка поверхні» і Наукової ради АН УРСР з хімії та технології модифікування поверхні.
Колектив інституту бере активну участь у виконанні завдань Комплексної програми науково-технічного прогресу країн — членів РЕВ до 2000 року, трьох загальносоюзних та однієї галузевої науково-технічних програм. Розвиваються комплексні дослідження з науковими установами Академії наук УРСР і відповідними галузевими організаціями.
Ряд робіт виконуються за господарськими договорами, обсяг яких за останні роки значно зріс, шо свідчить про підвищення ефективності прикладних досліджень та їх актуальності для різних галузей народного господарства. Розробки інституту мають шість патентів; колектив інституту — постійний учасник виставок досягнень народного господарства СРСР та УРСР і за звітний період нагороджений трьома срібними й десятьма бронзовими медалями, рядом дипломів.
Разом з тим у діяльності інституту є ряд недоліків, які значно знижують ефективність його роботи. Так, іще не досить активно ведеться робота по вивченню структури та властивостей поверхні дисперсних систем з метою цілеспрямованого використання останніх. Вимагають поглибленого вивчення механізми хімічних реакцій у поверхневому шарі, що дозволило б створювати нові матеріали з наперед заданими властивостями.
Керівництво більшістю науково-дослідних робіт в установі не забезпечене кадрами найвищої кваліфікації.
Не виконується план підготовки докторів наук, недостатніми темпами ведеться підготовка кандидатів наук.
Не приділяється належної уваги узагальненню результатів наукових досліджень у вигляді монографій, потребує істотного поліпшення патентно-ліцензійна робота.
Незадовільною залишається забезпеченість інституту робочими приміщеннями.
Занадто довго погоджуються технічні завдання по договорах, ше незначні обсяги коштів, шо надходять від зацікавлених міністерств та відомств для капітального будівництва та проведення науково-дослідних і конструкторських робіт.
В обговоренні доповіді взяли участь віце-президенти Академії наук УРСР академік В. І. Скок та академік АН УРСР Р В. Скопенко, академік-секретар Відділення фізики та астрономії АН УРСР академік В.Г. Бар’яхтар, заступник академіка-секретаря Відділення і хімії та хімічної технології АН УРСР доктор хімічних наук В. Д. Присяжний.
Завершуючи обговорення, президент Академії наук УРСР академік Б.Є. Патон відзначив, що при створенні нового інституту наголошувалось на необхідності сконцентрувати його зусилля на головному напрямі — хімії та технології модифікування поверхні дисперсних матеріалів. Тут є певні успіхи, особливо в плані прикладних розробок, але все ж слід шукати свій шлях і у фундаментальних дослідженнях. На жаль, ці пошуки дещо затягнулися, тематика має тенденцію до розпливчастості. Відділення хімії і хімічної технології АН УРСР та Секція хіміко-технологічних і біологічних наук АН УРСР не виявили потрібної наполегливості у формуванні інститутом чіткої лінії на досягнення й закріплення пріоритетів.
Академік Б. Є. Патон звернув увагу на те, що робота з кадрами в інституті незадовільна. Інститут хімії поверхні АН УРСР став на шлях перетягування кадрів звідусіль, не готує їх сам. Показово, що більшістю науково-дослідних робіт тут керують кандидати наук. В Інституті працюють один академік і два доктори наук, до кінця дванадцятої п’ятирічки істотних змін не передбачається. Інакше кажучи, робота з кадрами явно занедбана.
Необхідно серйозно попрацювати над структурою інституту і привести її у відповідність з покладеними на нього завданнями. Очолити цю роботу має Відділення хімії та хімічної технології АН УРСР.
В обговоренні наголошувалось на необхідності позбутися в установі утриманських настроїв.
Протягом п’яти років з невеликого відділу Інституту фізичної хімії ім. Л. В. Писаржевського АН УРСР було створено відділення, а згодом— інститут, а зараз це вже НТК «Інститут хімії поверхні»—один з найбільших у Відділенні хімії та хімічної технології АН УРСР, що має найпотужнішу дослідно-виробничу базу. Слід ретельно продумати шляхи її дальшого розвитку.
Президія АН УРСР вважає, що створення нової установи — Інституту хімії поверхні АН УРСР — справа важлива. Необхідно далі працювати над його становленням, над тим, щоб втілювалися у життя покладені на нього завдання. В цілому діяльність інституту можна вважати задовільною.
У прийнятій постанові інституту запропоновано приділити головну увагу роботам з пріоритетних напрямів фундаментальних досліджень, спрямованих на вивчення природи активних центрів поверхні, механізмів хімічних реакцій у поверхневому шарі, розробку наукових основ технологій хімічного модифікування поверхні твердих тіл, створення на основі високодисперсних твердих тіл нових матеріалів з наперед заданими властивостями, в тому числі біологічно активних препаратів.
Керівництво установи зобов'язано узагальнити результати фундаментальних досліджень з хімії поверхні дисперсних тіл у вигляді монографій, забезпечити захист до кінця п’ятирічки не менше двох докторських І десяти кандидатських дисертацій, завершити до середини наступного року роботу по формуванню спеціалізованої ради по захисту докторських дисертацій із спеціальності «Хімія, фізика, технологія поверхні». Необхідно провести роботу по вдосконаленню структури Інституту, планування, управління і фінансування науково-дослідних робіт з урахуванням нових форм планування і фінансування, ширше використовувати кошти зацікавлених міністерств та відомств.
Звернено увагу на необхідність проведення спільних з Інститутом мікробіології та вірусології ім. Д. К. Заболотного АН УРСР робіт.
Вісник АН УРСР, 1989 №2
- Main
- About Institute
- Institute structure
- Specialized Council
- Dissertations
- Scientific Council for the problems
- Postgraduate study
- Council of young scientists
- Trade union
- Publishing Activity
- International cooperation
- Prizes and Awards
- Pilot plants
- Technological innovations
- Conferences
- Вибори директора Інституту
- Атестація установи
- Center for collective use of scientific instruments / equipment
- Публічна інформація
- Contacts
- Новини
Новини
Про результати виборів
02 липня 2024 року в Інституті хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України відбулися Збори колективу наукових працівників, присвячені виборам директора Інституту. В Національну академію наук України надійшли документи від одного претендента, а саме від заступника директора з наукової роботи Інституту, чл.-кор. НАН України В.В. Турова. Саме його кандидатура брала участь у виборах.
Станом на 02 липня 2024 року фактична штатна чисельність наукових працівників Інституту становила 123 особи. Загальні Збори наукових працівників виключили на час проведення Зборів 23 працівників зі списків виборців відповідно до їх заяв у зв’язку з перебуванням закордоном. Таким чином, на час проведення виборів фактична штатна чисельність наукових працівників Інституту становила 100 осіб. На Зборах колективу наукових працівників зареєструвалося 87 осіб, що становить 87%. Тобто Збори є правочинними обирати директора Інституту.
Для проведення таємного голосування було виготовлено 123 бюлетені, участь в голосуванні взяло 87 наукових працівників, в урні виявлено 87 бюлетенів, залишилося нерозданими 36 бюлетені, які були погашені.
За кандидатуру В.В. Турова проголосувало 82 особи, проти – 5 осіб, недійсних бюлетенів – 0.
Для обрання керівника (директора) Інституту хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України необхідно, щоб згідно п. 3.12.4. Статуту НАН України кандидат на посаду директора набрав не менше 2/3 голосів виборців, тобто 58 голоси, або більше 1/2 голосів, коли за кандидата проголосувало менше 2/3 виборців, тобто більше 44 голоси.
Таким чином, ТУРОВ Володимир Всеволодович вважається обраним на посаду директора Інституту хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України
Голова Оргкомітету,
головуючий на Зборах А.М. Дацюк,
Секретар Оргкомітету, секретар Зборів О.О. Казаков
ONLINE ТРАНСЛЯЦІЯ виборів директора Інституту хімії поверхні ім. О.О.Чуйка НАН України
Read more...
Read more...
Шановні наукові співробітники!
За попереднім узгодженням з Відділенням хімії НАН України, враховуючи терміни, визначені законодавством для проведення керівників державних наукових установ, 02 липня 2024 року відбудуться вибори директора Інституту хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України.
Згідно з порядком проведення виборів, участь у виборах можуть брати усі наукові працівники, незважаючи на відпустки, декретні відпустки, відпустки за свій рахунок і т.п.
Голосувати можна і під час лікарняного, якщо стан вашого здоров'я дозволяє це.
Онлайн голосування на виборах директора законодавство НЕ ПЕРЕДБАЧАЄ, тобто участь у голосуванні можна взяти лише особисто, будучи присутнім 02.07.2024 року в Інституті.
Зважаючи на літній період, потенційні ваші відпустки, адміністрація Інституту просить спланувати свій час так, щоб ви 02.07.2024 року могли забезпечити кворум та взяти участь у виборах директора.
Read more...
Conferences
Ukrainian conference with international participation
"CHEMISTRY, PHYSICS AND TECHNOLOGY OF SURFACE"
29-30 May, 2024, Kyiv
Read more...