small isc logo

Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка

Національної академії наук України
(офіційний сайт)

Flag of Ukraine


07.03.2022 

 

 Заява Президії Національної академії наук України

 

Президія НАН України рішуче засуджує розпочате Росією 24 лютого 2022 року воєнне вторгнення в Україну.

Це – варварська, нічим не спровокована і віроломна атака на незалежну, мирну та демократичну країну, яку вже засудив весь цивілізований світ. 141 країна-член ООН, а також НАТО, Європейський союз закликали Росію припинити насилля та вивести свої війська з території України.

Російська воєнна агресія приносить страждання та руйнування, ставить під загрозу життя незліченної кількості невинних людей в Україні. Вже 12 діб під нищівними ракетними та артилерійськими обстрілами ворога знаходяться населенні пункти по всій Україні, гинуть мирні люди та ні в чому не винні діти, руйнується цивільна інфраструктура – дитячі садки, школи, лікарні та житлові будинки. Це – військовий злочин проти людства, докази якого бачить весь світ і який вже розглядається Міжнародним кримінальним судом у Гаазі.

Від російських обстрілів постраждали об’єкти наукової інфраструктури, зокрема, й інститути Національної академії наук України у Києві, Харкові, Сумах та інших містах України. Наші співробітники, як і мільйони громадян України по декілька днів змушені ховатися у підвалах та бомбосховищах, залишати свої домівки і евакуйовуватися у пошуках безпечного місця для існування. Під загрозою опинилися мирні ядерні об’єкти енергетичної, наукової інфраструктури, руйнування яких може призвести до техногенної та екологічної катастрофи не лише регіонального, а й глобального масштабу.

Через свої дії Росія вже зазнала ізоляції від усього цивілізованого світу. Безпрецедентні міжнародні фінансово-економічні санкції вбивчо впливають на російську економіку та технологічний розвиток. Росію виключають практично з усіх міжнародних організацій. Припиняється науково-технічне співробітництво з російськими науковцями, їх допуск до міжнародних програм. Список організацій та об’єднань, які відмовились працювати з Росією, вже досить великий, і він буде і надалі розширюватися. Національна академія наук України ще з 2014 року, після анексії Росією частини території України, розірвала будь-які наукові і науково-технічні зв’язки з російськими науковими установами. 

Президія Національної академії наук України категорично засуджує розв’язану Росією війну, нечувану жорстокість та військові злочини. Ми закликаємо міжнародні наукові організації, в тому числі Міжнародну асоціацію академій наук, всю світову наукову громадськість долучитися до засудження варварської агресії Росії, захисту народу України від знищення. Закликаємо всіх порядних російських і білоруських науковців не мовчати, висловлювати свою громадянську позицію та докладати всіх можливих зусиль для зупинки війни.

   

DSC01569

  • slider powder

    Центр колективного користування
    науковими приладами/обладнанням  

    •   Мас-спектрометр Autoflex II LRF20  
    •   ВЕРХ Agilent 1260 Infinity II  

Новини

 

Звіт про діяльність Національної академії наук України у 2021 році 

 

Детальніше...

 

 На сайті SCImago Journal & Country Rank оновлено рейтинги періодичних видань

 

Детальніше...

 

 Інформація про платформу "Наука та бізнес"

 

Детальніше...

 

 Програма імені Фулбрайта, попри трагічні події російсько-української війни, підтверджує свою присутність в Україні, продовжує діяльність та приймає заявки від українських конкурсантів на здобуття стипендій для навчання, стажування та проведення досліджень у США!

До 30 червня 2022 року триває подання аплікаційного пакету документів на участь у конкурсі FULBRIGHT FOREIGN LANGUAGE TEACHING ASSISTANT (FLTA) Program на 2023-2024 академічний рік. 

 

Детальніше...

 

 Інформація про програми Товариства імені Макса Планка

 

Детальніше...

 

 Лист від директора Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського академіка НАН України Василя Пехньо щодо героїчної смерті нашого колеги Андрія Кравченко

 

Детальніше...

 

 Під час виконання бойового завдання загинув наш колега Кравченко Андрій Анатолійович, науковий співробітник відділу квантової хімії та хімічної фізики наносистем, кандидат хімічних наук. 

 

Детальніше...

 

  Звернення до науковців, підприємців та громадян всіх цивілізованих країн світу від імені Ради молодих вчених НАН України

 

Детальніше...

 

 Інформація про доступ до ресурсів різноманітних джерел

 

Детальніше...

  

Інформація до відома "Про мобілізацію"

 

Детальніше...

Stop War in Ukraine

stop War in UKraine2

Спільне звернення НАН і МОН

Спільне звернення Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, народних депутатів до міжнародної наукової спільноти

download-pdf-icon

Конференції

 

Всеукраїнська конференція з міжнародною участю

«ХІМІЯ, ФІЗИКА ТА ТЕХНОЛОГІЯ ПОВЕРХНІ»

і

семінар

«ЗАСТОСУВАННЯ МІКРОХВИЛЬ ТА НАНОЧАСТИНОК ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ ПАТОГЕНІВ ЛЮДИНИ В РЕАЛЬНОМУ ЧАСІ»

(міжнаціональний дослідницький проєкт G5798 «Працюючий у реальному часі сенсор на основі наночастинок для визначення сибірської язви та туберкульозу» за програмою НАТО "Наука заради миру та безпеки")

 

 

 жовтень, 2022 р. Київ 

   

 

Детальніше...

Реєстр наукових фахових видань України

Покажчик друкованих праць