small isc logo

Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка

Національної академії наук України
(офіційний сайт)

Про Інститут

емблема Інституту хімії поверхні   Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка
              Національної академії наук України

 

Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України було створено 8 травня 1986 року як першу в Радянському Союзі академічну установу з вивчення фундаментальних та прикладних проблем хімії, фізики та технології поверхні твердого тіла. Його основою стало Відділення хімії поверхні (два наукових відділи та Спеціальне конструкторсько-технологічне бюро) Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського АН УРСР. Засновником та директором Інституту впродовж 1986-2006 рр. був академік НАН України Олексій Олексійович Чуйко. Сьогодні установу очолює академік НАН України Микола Тимофійович Картель.

До числа найбільш суттєвих одержаних в Інституті результатів, що сприяли подальшому розвитку хімічної науки, слід віднести наступні. Встановлено основні закономірності реакцій заміщення атома водню в структурних силанольних групах, процесів заміщення груп біля атома силіцію, реакцій приєднання та елімінування. Розвинуто уявлення про вплив протоно- та електронодонорних молекул на перебіг хімічних реакцій за участю центрів поверхні кремнезему. Виявлено особливості процесів адсорбційного і хімічного модифікування поверхні оксидних та вуглецевих матеріалів різноманітними неорганічними і органічними сполуками, полімерами, лікарськими та біологічно активними речовинами.

Наукові напрями Інституту:

  • теорія хімічної будови і реакційної здатності поверхні твердих тіл;
  • медико-біологічні та біохімічні проблеми поверхні;
  • фізико-хімія поверхневих явищ;
  • хімія, фізика і технології наноматеріалів.

Інститут видає щоквартально науковий журнал "Хімія, фізика та технологія поверхні" і щорічно - збірник наукових праць "Поверхность".

Структура Інституту включає 10 наукових відділів і 7 лабораторій. В установі за станом на 01.01.2022 працює 215 співробітників, з них 143 наукових працівників, у тому числі 25 докторів наук, 75 кандидатів наук. Здійснюється підготовка наукових кадрів вищої кваліфікації через аспірантуру. Функціонують спеціалізовані вчені ради по захисту кандидатських і докторських дисертацій зі спеціальностей «фізика і хімія поверхні», «фізична хімія» і "фізика твердого тіла". Інституту підпорядковані два дослідно-експериментальні заводи.

 

 

Адреса Інституту: 17, вул. Генерала Наумова, Київ, 03164, Україна (на карті Google)
Директор: Картель Микола Тимофійович, академік НАН України
Тел.: (+380-44) 424-11-35, факс: (+380-44) 424-35-67
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Сайт: www.isc.gov.ua

 

Новини

 

 

Міністерство освіти і науки України оголосило конкурс для науковців на 2023 рік за програмою НАТО «Наука заради миру та безпеки» (SPS).

Заявки приймаються до 17 лютого 2023 року. 

 

Деталі за посиланням - посилання

 

Детальніше...

Конкурс на отримання грантів для візитів молодих науковців НАН України на місячний термін до Польщі з метою стажування в науково-дослідних установах Польської академії наук

(Кінцевий термін подачі документів: 18 лютого 2023р.)

  Оголошення



 Оголошено конкурс на здобуття стипендії імені академіка НАН України Б.Є. Патона для молодих вчених Національної академії наук України - кандидатів наук (докторів філософії) і докторів наук

(Кінцевий термін подачі документів до 24 листопада 2022р)         

 Оголошення

  


 

Відповідно до наказу МОН №894 від 10.10.2022 р. строком на три роки в Інституті хімії поверхні ім. О.О.Чуйка НАН України утворено дві спеціалізовані вчені ради (Д 26.210.01Д 26.210.02) з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук.

 

 

Детальніше...

 

Звіт про діяльність Національної академії наук України у 2021 році 

 

Детальніше...

Захист дисертації (Д 26.210.02)

Конференції

 

Всеукраїнська конференція з міжнародною участю

«ХІМІЯ, ФІЗИКА ТА ТЕХНОЛОГІЯ ПОВЕРХНІ»

 

  

11-12 жовтня, 2023 р. Київ 

 

  

Детальніше...

Спільне звернення НАН і МОН

Спільне звернення Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, народних депутатів до міжнародної наукової спільноти

download-pdf-icon

Реєстр наукових фахових видань України

Покажчик друкованих праць

Захист дисертації (Д 26.210.01)